Hotel Rwanda is een film die is gemaakt in 2004, en is geregisseerd door Terry George. De film duurt 121 minuten en de hoofdrolspelers zijn Don Cheadle en Sophie Okonedo, Die Paul Rusesabagina en zijn vrouw Tatiana spelen. Ook de kinderen van Paul spelen een redelijk grote rol in de film.
De film Hotel Rwanda gaat over de genocide die in dit Afrikaanse land Rwanda plaatsvond. In de film helpt Paul Rusesabagina, die manager is van hotel Mille Collies, veel Tutsis om onder te duiken in zijn hotel. De reden dat ze vluchtten was omdat ze werden uitgemoord door het andere deel van het volk de Hutus. Paul krijgt steun van de UN en de legergroep van Augustin Bizimungu tijdens het helpen van de vluchtelingen maar ook die zijn machteloos tegen de grote groep Hutus. Uiteindelijk kwam er hulp vanuit Europa maar helaas niet voor lokale mensen maar alleen om toeristen daar weg te halen, Rwanda werd aan zijn lot overgelaten. na een tijd wisten Paul en zijn gasten te vluchten en zich te verschuilen achter de rebellinie waardoor ze veilig waren.
Hotel Rwanda speelt zich af in Rwanda in 1994, het jaar waarin er een burgeroorlog ontstond tussen twee verschillende groepen in het land. Deze twee groepen werden de Hutus en de Tutsis genoemd. Er zijn tijdens deze oorlog die ongeveer van 6 april tot half juli duurde bijna 900.000 mensen vermoord, dat was bijna 80 procent van het totale Tutsi volk . Er was altijd al spanning tussen de Hutus en de Tutsis maar de burgeroorlog brak los toen op 6 april 1994 de Rwandese president Habyarimana en de Burundese president Ntaryamira verongelukte met een vliegtuig, de Hutus zeiden dat de Tutsis het vliegtuig hadden neergehaald, waardoor de burgeroorlog begon. Zoals ik eerder al heb vermeld was er tussen de Hutus en de Tutsis altijd al spanning, Rwanda was vanaf 1916 een kolonie van Belgie en de belgen vonden dat de Tutsis mooier slimmer en hoffelijker waren omdat ze langer waren dan de Tutsis, een grotere schedel en een slankere neus hadden. Je stand werd dus gebaseerd op je huidsleur en uiterlijk, wat heel racistisch was. Hierdoor kregen de Tutsis meer kans op banen en onderwijs, terwijl de Hutus heel slecht werden behandeld, aangezien zij in de ogen van de belgen de domme en lelijke waren. Na de tweede wereldoorlog kwamen de Hutus steeds meer in opstand tegen de belgen waardoor de belgen zich beseften dat ze de Hutus slecht behandelden. Omdat de Belgen bang waren hun macht te verliezen Gaven ze de Hutus uiteindelijk meer kansen op onderwijs en banen en veel Tutusis werden ontslagen. Door deze spanningen en de moord op de Rwandese president ontstond deze burgeroorlog.
De maker van deze film heeft een hele zielige indrukwekkende film gemaakt voor zijn publiek maar ik denk dat er meer zit achter deze film zit dan alleen een zielig en indrukwekkend verhaal. Veel mensen denken dat dit soort conflicten alleen vroeger plaatsvonden en dat dit tegenwoordig niet meer gebeurd, maar ik denk dat de maker van deze film hier ook mee wilt laten zien wat voor een afschuwelijke dingen er in de wereld gebeuren en zijn publiek hiervan bewust maken en hier onze ogen voor laten openen, zodat we hier uiteindelijk wat aan kunnen doen.
Ik vind dat Hotel Rwanda een hele geschikte film is om in een geschiedenis les te laten zien omdat het een heel indrukwekkend verhaal op een hele goede manier naar voren brengt. Als een klas bezig is met het onderwerp dekolonisatie is dit ook goed om te laten zien omdat je ziet wat voor een effect Belgie heeft gehad op Rwanda, want Belgie heeft voor een groot deel dit conflict veroorzaakt aangezien zij de Tutsis boven de Hutus hadden geplaatst en hierdoor de spanning tussen de Hutus en de Tutsis hadden opgevoerd. Je ziet in deze film dus goed wat voor een effecten een moederland op haar kolonie kan hebben.
Ik geef deze film 4 sterren omdat ik het een zielige film vind maar het verhaal wel op een duidelijke manier wordt geillustreerd. Ook vind ik dat het goed wordt geacteerd en de film veel emoties oproept als verdriet en woede.